Custom text 1

Kontakt: 0907 488 234

Vyhľadávanie28 nehnuteľností

Otázky, ktoré sa nás bežne pýtate

1. Prečo predávať nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu, keď si ju vieme predať aj sami?

Pretože, máte väčšiu šancu predať Vašu nehnuteľnosť. Realitná kancelária zabezpečí 
aktívne vyhľadávanie záujemcov, inzerciu v tlači, inzerciu na internete, kontaktovanie záujemcov z internej databázy realitnej kancelárie. Môžete si to predávať aj sami, ale aj tak Vám na Váš inzerát v novinách alebo na internete zavolá najmenej 6 realitných maklérov, ktorí budú mať „ istého kupujúceho “  na Vašu nehnuteľnosť.  Po osobnom stretnutí sa dozviete, že žiadny kupujúci neexistuje a fotografie Vašej nehnuteľnosti sa objavia v ponuke ďalšej realitnej kancelárii. 

2. Aká vysoká je výška Vašej provízie, keď ponúkame nehnuteľnosť cez Vašu realitnú kanceláriu?

Za naše služby dostaneme dohodnutú províziu, na ktorej sme sa predom dohodli. (Výška provízie sa pohybuje: 1 – 5 % z predajnej ceny nehnuteľnosti, alebo podľa dohody.)

3. Čo mi zabezpečíte ak nájdete kupujúceho na moju nehnuteľnosť?

Sme povinný zabezpečiť Vám  kompletný právny servis týkajúci sa prevodu vlastníctva nehnuteľností (vypracovanie kúpnopredajných zmlúv, komunikácia s bankami, informovať o všetkých okolnostiach týkajúcich sa predmetu predaja nehnuteľnosti,...)

4. Ako dlho trvá predaj nehnuteľnosti?

  • Záleží na cene, lokalite, type a stave Vašej nehnuteľnosti.
  • Pri bytoch je to väčšinou do 4 mesiacov
  • Pri domoch do 6 mesiacov
  • Pri pozemkoch a komerčných objektoch do 12 mesiacov
  • Pokiaľ to trvá dlhšie problém bude zrejme v cene.

Práve cena Vašej nehnuteľnosti je rozhodujúca. Predražené nehnuteľnosti sú na dnešnom trhu prakticky nepredajné. Záujemcovia o nehnuteľnosť si vyhľadávajú nehnuteľnosť predovšetkým podľa lokality a ceny.

5. Predávame byt a neustále nachádzame v schránke letáčik, papierik s textom. „Kúpim byt v tejto lokalite“  kto vhadzuje tieto letáky do schránky?

Je to podvod ! Tieto letáky, častokrát len malé papieriky tam vhadzujú neseriózni realitný makléri, či už z väčších alebo menších realitných kancelárií. Samozrejme, že Vašu nehnuteľnosť nekúpia, ale keď im zavoláte, majú príležitosť donútiť Vás naučenými frázami k spolupráci a k podpísaniu sprostredkovateľskej zmluvy. Ku kvalitnej a spoľahlivej realitnej kancelárii si klienti nájdu sami cestu.

6. Ak nepredáte moju nehnuteľnosť čo ma to stojí?

V prípade, že k predaju nehnuteľnosti nedôjde, sprostredkovateľ si nenárokuje na vynaložené náklady spojené s predajom nehnuteľnosti ani  na províziu.

7. Mám exekúcie, dlžoby a potrebujem súrne predať svoju nehnuteľnosť.  Viete ju aj vy  ako realitná kancelária odo mňa odkúpiť?

Áno, v prípade rozumnej dohody.


Máte ďalšie otázky? Kontaktujte nás:

PaedDr. Ivo Tomašovič, MBA

certifikovaný realitný poradca

Tel.: 0907 488 234

E-mail: tomasovic.ivo-ZVNC-gmail.com